Začínám/e

20.1.2017 - Editorial

Vítám vás na úplně nových internetových stránkách jizerské *ticho, které navazují a podstatnou měrou rozšiřují to, o čem jsem před třemi lety začal psát ve stejnojmenném blogu – o zajímavých lidech a místech v Libereckém kraji.

Ilustrace: Matyáš Prošek

Jak moc jsou nové, velké a stylové můžete už posoudit sami, já bych vás rád upozornil na změnu, za kterou jsem nejvíc šťastný a o které jsem nedávno neměl ještě ani ponětí. Totiž to, že na rozdíl od blogu nebudu internetové stránky jizerského *ticha dělat už jen já sám, ale budu mít celou armádu úžasných spolupracovníků. Proto ten nadpis.

Původně jsem o něčem takovém vůbec neuvažoval, ale pak mi napsal Tobiáš Hrabec a zeptal se mě, jestli neuvažuju o tom, že bych na nových stránkách *ticha dal prostor i jiným lidem. Nejdřív jsem mu napsal, že ne, ale pak se mi to rozleželo v hlavě a zjistil jsem, že to je nejen dobrý nápad, ale také vlastně jediné možné řešení. Jedině tak totiž mohou být internetové stránky jizerské *ticho opravdu nové, velké a stylové.

Teď bych vám ale už rád krátce představil ty, kteří dávají *tichu novou tvář a smysl:

Pavel Stianko

Pavel Stianko
Nemůžu začít s nikým jiným než s Pavlem, který je autorem designu internetových stránek *ticha. Od chvíle, kdy jsem viděl jeho stránky pro Mikynu, byl pro mě jasná volba a jsem moc rád, že mou nabídku přijal. Když mi poprvé ukázal návrh nových stránek *ticha, byl jsem úplně u vytržení. Zároveň mi ale bylo jasné, že tak stylové stránky se prostě neobejdou bez super fotek. A protože dobře fotit není úplně to, v čem bych vynikal, rozhodl jsem se oslovit fotografy, o kterých vím, že dokáží posunout *ticho někam dál.
www.bitworks.cz

Roman Dobeš

Roman Dobeš
Chtít dělat v našem regionu nejen v oblasti fotografie cokoli na úrovni a nemít u toho Romana prostě nejde, takže nebylo pro mě dvakrát těžké přijít na to, na koho se musím a moc chci obrátit jako na prvního. Pro nové stránky jizerského *ticha nafotil profil Bistra Široká.
www.romandobes.eu

Tobiáš Hrabec

Tobiáš Hrabec
Tobiáš studuje v Liberci architekturu, ale to není důvod, proč tady o něm píšu. Ani to, že to byl právě on, kdo mě přivedl na myšlenku přizvat na tvorbě *ticha další autory. Tím hlavním důvodem je, že Tobiáš fotí přesně tak, jak to mám rád a jak to nové stránky *ticha potřebují. Jeho fotky si můžete prohlédnout v profilu Mjölk.
http://icrywolf.tumblr.com

Ondřej Konrád

Ondřej Konrád
Ondřej se na nové stránky *ticha dostal úplnou náhodou, když Roman ani Tobiáš neměli čas, ale to rozhodně neznamená, že ne zaslouženě. Na to, že mu je teprve devatenáct, fotí víc než dobře. Premiéru v *tichu si odbyl fotkami zajímavých lidí a míst ve Frýdlantu.
http://ondrejkonrad.tumblr.com

Matyáš Prošek

Matyáš Prošek
Pokud jste v poslední době byli někdy ve Vokně nebo bistru Omam, určitě jste si tam museli všimnout Matyášových nástěnných kreseb. Jsem moc rád, že nové stránky *ticha budou dalším místem, kde se budete mít možnost kochat Matyášovými ilustracemi.
http://mat.aneridev.cz

Doufám, věřím a moc bych si přál, aby tento seznam nebyl konečný a já mohl na stránkách *ticha přivítat další spolupracovníky. Tak jestli máte jen trochu pocit, že byste to mohli být vy nebo o někom víte, dejte vědět. Internetové stránky jizerské *ticho budou totiž opravdu nové, velké a stylové jedině tehdy, když je budeme dělat společně. Začínáme!

Petr Vondřich