Recenze #1

27.2.2017 - Události
Foto: Česká televize

Film/TV

Svět pod hlavou
Jednoznačně nejlepší seriál, který je v současné době u nás k vidění. Přišel jsem na něj až díky traileru na díl, ve kterém fiktivní skupina Sloky zahrála v libereckém kulturáku od té doby nesmrtelné hity Ne bombu ne, Na bobech to svištíKluk jako Mona Lisa. Hudbu složili a slova napsali Petr Marek (Midi Lidi), Mardoša (Tata Bojs) a Ondřej Ježek (OTK). Původně jsem myslel, že to bude to nejzajímavější na celém seriálu, ale jak hluboce jsem se mýlil! Cestování do minulosti ještě nikdy nebylo tak odporné a zábavné zároveň.
Svět pod hlavou. TV seriál. Česká republika, 2017. Česká televize.

Hudba

Paulie Garand – ‘Nirvana‘
„Bylo na čase opustit ten Gotham, za rohem čekal novej svět, starej musel jít bokem“, rapuje Paulie Garand ve svém novém singlu předznamenávající stejnojmenné album, které vyjde 20. března. Trochu mě to děsí, skoro to totiž vypadá, jako by se Paulie už nadobro rozhodl opustit naši drahou kotlinu, každopádně to hlavní je, že se hudebně zase posouvá někam dál a to mě na něm baví ze všeho nejvíc. Pokud to tak vydrží i dál, ať si klidně bydlí, kde chce.
Singl ‘Nirvana (prod. Kenny Rough)‘ vyšel na labelu Ty Nikdy.

Kniha

Michaela Hečková – O městech a lidech
Michaela Hečková dokázala něco, nad čím zůstává rozum stát. Procestovala naší republiku křížem a krážem a ve městech, kde by to nikdo snad ani nečekal, našla spoustu zajímavých lidí. Takové jizerské *ticho vynásobené stem, což absolutně nechápu, jak někdo může zvládnout. Míša to zvládla a jak. Nezůstalo jen u toho, objevné texty doplňují nádherné fotky, vše nádherně vyvedeno v super grafice od Martina Hůly. Zastoupení tam má i náš region, když se v knize objeví ZauhlovačkaJablečné lázně.
Knihu ‘O městech a lidech‘ vydává 1. března vydavatelství Piána na ulici.

Aplikace

Malá pokladna
EET se bohužel pomalu ale jistě stává nezbytnou součástí našich životů, a tak je fajn, že i v tomhle nehostinném světě najdeme něco, co ho dělá příjemnějším místem k životu. Ještě lepší zprávou je to, že za celým projektem nestojí nikdo jiný než Jura Ibl a Martin Wenisch, kluci z Jablonce, kteří mají zajímavých nápadů na rozdávání, takže je jasné, že ani tentokrát se nebude nudit. A to ani v tak hluboce nezáživné věci jako je EET.
https://malapokladna.cz/