Mikyna v Kodani

13.6.2019 - Lidé

V rámci cestování za dobrým jídlem se Týna a Ondra z našeho milovaného bistra Mikyna – konečně! – vydali do Kodaně, která je už dlouhá léta vyhlášeným světovým centrem gastro trendů a skvělého jídla. Dostali velkou spoustu tipů, co rozhodně nesmí minout a ke cti jim slouží, že se toho opravdu snažili stihnout co nejvíc. Takže občas měli i tři snídaně. Každopádně pokud se chystáte do dánské metropole, tady jsou aktuálně ty nej místa.

Lille Bakery
Náš vůbec nejoblíbenější podnik v Kodani. Pro někoho to může být trochu punk, protože máte pocit, že jdete spíš do garáže nebo tovární haly, ale atmosféra je tady super. Mají zde jednoduché snídaně jako chleba s máslem a sýrem nebo granolu s jogurtem, ale i něco k obědu. Byli jsme tady každý den a ochutnali všechno, co se dalo. A bylo to jednoduše super!
Lille Bakery, Refshalevej 213 A.

Lille Bakery

La Banchina
Po návštěvě Lille bakery nezapomeňte navštívit ani La Banchina. Je to jen pár kroků od sebe a při západu slunce tu v létě zažijete tu pravou hygge. Brzy ráno tady dostanete skvělou kávu a skořicového šneka, později během dne vám připraví lehký oběd nebo večeři (většinou rybu a vege jídlo), které vaří v nedalekém skleníku. Mají tu i saunu a hezké dřevěné molo, ze kterého můžete skočit rovnou do moře nebo si jen tak sednout a společně se spoustou dalších lidí jen tak popíjet víno.
La Banchina, Refshalevej 141.

La Banchina

Broaden & Build
Na tohle místo jsme dostali tip od Jany Bilíkové z Ambiente a ta rozhodně ví, kde se v Kodani dobře najíst. V pivovaru, který patří pod vyhlášenou restauraci Amass, najdete hromadu zajímavých piv, kombuchu i originální menu. Je to super místo, kam zajít, když chcete ochutnat něco trochu víc extra, ale na fine dining nemáte zrovna náladu.
Broaden & Build, Refshalevej 175A.

Broaden & Build

ISTID
Pokud dostanete chuť na zmrzlinu, rozhodně zkuste tuhle. Připravují každou porci extra pomocí tekutého dusíku, takže je super čerstvá a navíc mají i vegan verze. Všechno samozřejmě organic, jak jinak. Po cestě se pak můžete stavit na kávu v nedaleké pobočce The Coffee Collective, která je jen o pár kroků dál a kde mají, jak jinak, skvělou kávu.
ISTID, Jaegersborggade 13.

ISTID

Juno The Bakery
Malá pekárna, kde jsme měli ten nejlepší kardamonový šnek, o kterém jsme mluvili i druhý den. Mají ale i výtečnou filtrovanou kávu, skvělé croissanty a samozřejmě luxusní chleba. Když budete poblíž, nesmíte minout!
Juno The Bakery, Arhusgade 48.

Juno The Bakery

The Corner 108
Kousek od starého přístavu najdete vyhlášené číslo 108, kde je fine diningová restaurace propojená s kavárnou, snídárnou a vinným barem. Po zdejším “obyčejným” chlebu s máslem a sýrem se budete olizovat i za ušima a nebudete chápat, jak můžou udělat z obyčejného jablka něco tak dobrého. Prostor je pak i moc příjemným místem na večerní skleničku vína (najdete tu i lahve z Čech) a něco zajímavého k tomu.
The Corner 108, Strandgade 108.

The Corner 108

Atelier September
Příjemný prostor, kde si k snídani dáte třeba jogurt s granolou a mrkví v medu nebo cuketou na sladko a po možná počáteční nedůvěře si budete spokojeně mlaskat. Zajít sem můžete i na avokádový toast a nebo tu mají bezva matchu. To že mají výtečnou kávu snad už psát ani nemusíme, najít v Kodani místo, kde by nebylo dobrý kafe, není totiž vůbec lehký.
Atelier September, Gothersgade 30.

Atelier September