Mikyna na Bali

19.11.2018 - Místa

Vždycky jsem si myslel, že na Bali se jezdí jen kvůli moři, vlnám, palmám, vodopádům a tak. Pak jsem ale viděl Instagram Týny a Ondry z bistra Mikyna, kteří tam byli na dovolené a najednou bylo všechno jinak. Ani na Bali totiž není o špičkovou gastronomii nouze, a to v míře, o jaké se nám Středoevropanům může jen zdát. Takže slovo dalo slovo a po londýnském gastro průvodci přichází na řadu hodně hodně insider Mikyna guide po Bali.

The Shady Shack
Jednoznačně náš vůbec nejoblíbenější podnik na Bali. Je tu skvělá atmosféra, stylový interiér, vynikající káva, parádní snídaně, obědy i večeře, a navíc pohodový playlist k tomu. Nejvíc nás bavila halloumi snídaně a jejich obědové misky. Chodili jsme sem prakticky pořád ať už na snídani, oběd, odpolední kávu nebo večeři. Před odjezdem bylo jasné, že poslední naše Bali jídlo si musíme dát rozhodně tady.
The Shady Shack, Jalan Tanah Barak No. 57, Canggu

The Shady Shack

Peloton Supershop
Příjemný podnik mezi Canggu a Seminyakem, který byl asi jediným čistě veganským podnikem na Bali, kde jsme se fakt skvěle najedli „bez kompromisů“. Mají tu příjemné sezení, moc dobré saláty, kávu i smoothie. Na menu najdete i několik položek, které navrhla sympatická Australanka Ellie Bullen (Elsa‘s Wholesome Life). Takže pokud fandíte zdravému „plant based“ jídlu, bude vás to tady moc bavit.
Peloton Supershop, Jln Raya Pantai Berawa No. 46, Berawa

Peloton Supershop

Tukies Coconut Shop
Pokud vyrazíte na výlet do Ubudu, určitě si sem skočte pro alespoň jeden kopeček jejich úžasné kokosové zmrzliny. Dají vám ji do kelímku nebo do rozseknuté půlky čerstvého kokosu a posypou tím nejlepším kokosovým griliášem, který budete chtít jíst po lžících. Navrch nasypou plátky opečeného kokosu a vy budete v kokosovém nebi. Chodili jsme si pro ni každý den a upřímně to byla jedna z nejlepších věcí, kterou jsme na Bali jedli. Je to tam prostě strašně dobrý!
Tukies Coconut Shop, Jalan Gootama No. 13, Ubud

Tukies Coconut Shop

Fish Bone Local
Stylová restaurace v australském stylu, která je ideální na hezkou večeři ve dvou nebo večerní drink. Menu je minimalistické stejně jako interiér, ale i tak nebudete vědět, co si objednat dřív. Mají tu hlavně skvělé čerstvé ryby, což vzhledem k názvu podniku není asi nic šokujícího, ale ani vegetarián tady rozhodně neumře hlady. Měli jsme tu skvělé kalamáry, tuňáka, grilovanou kukuřici s limetkou nebo asijský salát s mangem a to jejich mojito se skořicí bylo víc než luxusní!
Fish Bone Local, 117X Batu Bolong, Canggu

Fish Bone Local

Warung Bu Mi
Pokud dostanete chuť na něco trochu víc autentického, než je avokádový toast, určitě musíte zajít do místního Warungu na Nasi Champur. My jsme tu byli několikrát na večeři a moc nás bavilo si jen ukazovat prstem do skleněné vitríny a nechat si na talíř skládat všechno, na co máte zrovna chuť. Ať už různé druhy rýže, zeleniny, místní karí, smažená vařená vajíčka, krevety, nudle, tempeh a všechno potom pěkně polít arašídovou omáčkou. K tomu láhev vychlazeného Bintagu a máte se jednoduše skvěle.
Warung Bu Mi, Jalan Pantai Batu Bolong, Canggu

Warung Bu Mi

The Lawn Beach Lounge
Podnik přímo na pláži, který je ideálním místem na pozorování západu slunce s koktejlem v ruce. Rovnou tu můžete zůstat i na večeři, protože tu fakt skvěle vaří a pak možná ještě na pár dalších drinků – na jejich mojitu s čerstvou kokosovou vodou byl Ondra téměř závislej. Když si budete chtít místo klidného večera užít trochu příjemného prázdninového ruchu a živé muziky, určitě se tady zastavte.
The Lawn Beach Lounge, Jalan Batu Bolong, Canggu

The Lawn Beach Lounge